• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Zależy Ci na szybkim zwrocie podatku z Finlandii?

 

Zastanawiasz się jak poradzić sobie z dokumentami, które otrzymałeś z fińskiego urzędu, pracując za granicą? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy firmą, zajmującą się rozliczaniem podatków z zagranicy od 2006 roku! W swojej pracy zawsze kierujemy się rzetelnością oraz dbałością o Klienta. Zaufaj nam, a przekonasz się, że warto...

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym uzyskali przychody na terenie Finlandii, a ich okres zatrudnienia przekraczał 6 miesięcy i pracodawca odprowadzał podatek wyższy niż 35%, to mają obowiązek rozliczenia się z tamtejszym urzędem podatkowym. Dotyczy to również polskich pracowników, którzy podejmowali legalne zatrudnienie u fińskiego pracodawcy lub byli oddelegowani przez polskiego pracodawcę do pracy na terenie Finlandii.

Rozliczenie podatku jest obowiązkowe. Termin rozliczenia przypada zawsze z początkiem maja. Dokładna data złożenia zeznania podatkowego widnieje na pierwszej stronie deklaracji podatkowej.

Za pierwszy rok zeznanie składa się w urzędzie podatkowym właściwym dla miejsca zamieszkania w Finlandii. W zeznaniu nie trzeba wymieniać dochodów uzyskanych przed podjęciem pracy w Finlandii lub po jej zakończeniu.

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się:

stardeklaracja podatkowa Veroskatt, którą podatnik otrzymuje z fińskiego urzędu podatkowego w kwietniu;

stardokument Verotuspäätös, który stanowi załącznik do deklaracji.

 

Z jakich ulg można skorzystać w rozliczeniu z fińskim urzędem skarbowym?

Odliczenie z tytułu prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego odpis przysługuje podatnikowi, który pozostaje w związku małżeńskim i pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem na terenie Finlandii. Dodatkowo można z tego tytułu odliczyć rzeczywiste koszty podróży pomiędzy Polską a Finlandią. 

starzakwaterowanie - opłaty udokumentowane lub potwierdzone na paskach wypłat przez pracodawcę;

starpodróże pomiędzy Polską a Finlandią - koszty udokumentowane np. faktury za przejazdy.

Odliczenie kosztów płaconych na ubezpieczenia w innym kraju niż Finlandia. Należy przedstawić dokument potwierdzający wysokość składek na ubezpieczenie (formularz A1).

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany adresu lub konta należy urząd o tym poinformować, dlatego że urząd będzie kierował korespondencję na adres znany w systemie, a zwrot podatku na konto widniejące w systemie urzędu.

Ponadto musimy zebrać informacje o dochodach w Polsce lub innych krajach. Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.

 

Procedura zwrotu podatku "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego. Osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Finlandii. Urząd fiński wydaje decyzję pomiędzy wrześniem a grudniem danego roku. Decyzja podatkowa przychodzi bezpośrednio do Klientów i widnieje na niej dokładna kwota zwrotu oraz informacje dotyczące konta bankowego. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie rozliczenia deklaracji przez Fiński Urząd Skarbowy mogą przychodzić do Klientów pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną, wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji o zwrot podatku na konto.

3. Zwrot/ Dopłata podatku.

Po otrzymaniu decyzji podatkowej urząd przelewa zwrot bezpośrednio na konto podantika. Zwrot jest wypłacany w grudniu danego roku. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 

captcharefresh

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Kalkulator
Dokumenty
Okap AldortaxEksperci w dziedzinie rozliczeń!
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
abi@aldortax.com.pl
GIODO
Nasze zbiory danych osobowych chroni Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Logowanie