• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Zależy Ci na szybkim zwrocie podatku z Austrii?  

 

Zastanawiasz się jak poradzić sobie z kartą podatkową, którą uzyskałeś pracując za granicą? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy firmą, zajmującą się rozliczaniem podatków z zagranicy od 2006 roku! W swojej pracy zawsze kierujemy się rzetelnością oraz dbałością o Klienta. Zaufaj nam, a przekonasz się, że warto... Wystarczy tylko przesłać nam odpowiednie dokumenty ( lub wypełnić formularz kalkulacje – zwrot podatku z Austrii ). 

O zwrot podatku może ubiegać się każdy, kto pracował legalnie w Austrii, a jego pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Podstawą do kalkulacji zwrotu oraz złożenia deklaracji w urzędzie skarbowym ( Finanzamt ) jest karta podatkowa - Lohnzettel wydawana przez pracodawcę do końca lutego kolejnego roku kalendarzowego. W przypadku jej braku można posłużyć się rozliczeniami miesięcznymi - Abrechnung. 

Osoby zameldowane na terenie Austrii mają obowiązek złożenia deklaracji do 30 czerwca. Pozostałe osoby nie mają takiego obowiązku. Rozliczają się dobrowolnie. O zwrot podatku za pracę w Austrii można ubiegać się za 5 ostatnich lat: 2015, 2016, 2017, 2018, 2019. 

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się:

starLohnzettel – roczna karta podatkowa, w przypadku braku miesięczne rozliczenia Abrechnung;

starzaświadczenie z Krankenkasse w przypadku pobierania zasiłku chorobowego w Austrii;

starzaświadczenie z AMS w przypadku pobierania zasiłku dla bezrobotnych w Austrii;

starpotwierdzenie z BUAK o wypłaconych świadczeniach;

starzaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu skarbowego EU/EWR;

starE-card.

    

Rezydent czy nierezydent?

Nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu podlegają osoby, które zamieszkują lub pracują w Austrii ponad 6 miesięcy w sposób ciągły. Osoby podlegające nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu nazywane są rezydentami. Z kolei za nierezydentów podatkowych uznaje się osoby, które przebywały lub pracowały w Austrii przez okres poniżej 6 miesięcy. Status rezydenta lub nierezydenta ma decydujące znaczenie dla sposobu rozliczenia się z austriackim fiskusem.

 

Brak wspólnych rozliczeń małżeńskich

W Austrii nie ma wspólnych rozliczeń małżeńskich, tzn. wysokość dochodu współmałżonka nie ma wpływu na zwrot jak, np. ma to miejsce w Niemczech. Jeśli zarobiłeś powyżej 11.000 euro netto i opłacałeś mieszkanie w Austrii ( doppelte Haushaltsführung ), a do tego możesz wykazać koszty podróży do Polski ( Familienheimfahrten), to możesz odzyskać wyższy zwrot podatku aplikując o te ulgi.

 

Z jakich ulg można skorzystać w rozliczeniu z austriackim urzędem skarbowym?

Podstawowe ulgi to te związane z podwójnym domostwem.

Dla kawalerów - można odpisać dojazdy max. za 2 lata, chyba że spełnia się poniższe kryteria:
Podatnik posiada własne mieszkanie/dom w Polsce lub rodzica wymagającego opieki:

starrachunki za kwatery lub umowa najmu z potwierdzeniem opłaty – Miete;

starparagony/faktury za paliwo, kserokopia dowodu rejestracyjnego pojazdu, faktury za samochód z wypożyczalni, książka serwisowa, zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów z potwierdzonym przebiegiem, rozpiska zjazdów, miesięczne rozliczenia zarobków Abrechnung;

staraktualne poświadczenie zameldowania w Polsce;

starorzeczenie o niepełnosprawności rodzica.

 

Dla żonatych/zamężnych/żyjących w związku partnerskim ze wspólnym zameldowaniem:

starrachunki za kwatery lub umowa najmu z potwierdzeniem opłaty – Miete;

starparagony/faktury za paliwo, kserokopia dowodu rejestracyjnego pojazdu, faktury za samochód z wypożyczalni, książka serwisowa, zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów z potwierdzonym przebiegiem, rozpiska zjazdów, miesięczne rozliczenia zarobków Abrechnung;

staraktualne poświadczenie zameldowania w Polsce;

starzaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego żony/partnerki;

starzaświadczenie o zameldowaniu w Polsce wszystkich członków rodziny;

starnr pesel dzieci, na które pobierano w Austrii rodzinne przez okres co najmniej 7 miesięcy;

starfaktury za koszty kształcenia dzieci ( np. za internat );

starfaktury za rehabilitację dziecka niepełnosprawnego.

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany nazwiska – wszystkie dokumenty muszę być podpisane tym samym nazwiskiem, które widnieje na Lohnzettel.
Ponadto musimy zebrać informacje o dochodach w Polsce lub innych krajach. Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.
 
 

Procedura zwrotu podatku "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę, przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego. Osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Austrii. Okres oczekiwania na decyzję trwa ok. 6 miesięcy, natomiast jest to tylko termin umowny. Decyzja podatkowa przychodzi bezpośrednio do Klienta i widnieje na niej dokładna kwota zwrotu oraz informacje dotyczące konta bankowego. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie rozliczenia deklaracji przez Austriacki Urząd Skarbowy mogą przychodzić do Klienta pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną, wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji.

3. Zwrot podatku.

Po otrzymaniu decyzji podatkowej urząd przelewa zwrot na konto od 4 do 6 tygodni. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w terminie jednego miesiąca od daty jej wystawienia.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 

Kalkulator
Dokumenty
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
Inspektor Ochrony Danych
Jan Szczepanik

abi@aldortax.com.pl
Logowanie