• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Chcesz odzyskać podatek z Irlandii? Nie zwlekaj! Nie musisz nawet wychodzić z domu!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, wykonujemy bezpłatne kalkulacje, które Cię do niczego nie zobowiązują. Wystarczy tylko przesłać nam odpowiednie dokumenty na e-maila!

O zwrot podatku może ubiegać się każdy, kto pracował legalnie w Irlandii, a jego pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Złożenie deklaracji w urzędzie irlandzikm nie jest obowiązkowe. Obowiązek ten mają wyłącznie przedsiębiorcy.

Rok podatkowy w Irlandii trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. O zwrot podatku za dany rok można ubiegać się dopiero po jego zakończeniu. Rozliczenia tego można dokonać w dowolnej chwili do 3 lat wstecz, tj.: 2017, 2016, 2015. W Irlandii Południowej występuje kwota rozliczeniowa euro, natomiast w Irlandii Północnej – funt brytyjski.

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się:

starP45 zawiera informacje o osiągniętych dochodach i zapłaconych podatkach w danym miejscu pracy. Jest to dokument, który wydaje pracodawca w momencie zakończenia pracy.

starP60 zawiera informacje o osiągniętych dochodach i zapłaconych podatkach. Wydaje go ostatni pracodawca, u którego pracowało się pod koniec roku podatkowego.

Jeśli nie posiadasz formularzy P45 ani P60, potrzebne będą oryginały ostatnich dokumentów wypłat ( tzw. payslips) od wszystkich pracodawców.

 

Co to jest kwota wolna od podatku?

Kwota dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku dochodowego oznacza to, że jeśli dochód brutto podatnika nie przekroczył tej kwoty, to należy się całkowity zwrot podatku, który został potrącany przez pracodawcę. Jeśli natomiast znalazłeś się wśród osób o wyższych dochodach, urząd skarbowy zwróci tylko podatek nadpłacony.

Na każdy rok urząd określa kwotę zarobków zwolnioną z podatku.

Kwoty wolne od podatku:

2013 - 16.500 €

2014– 16.500 €

2015 - 16.500 €

2016 - 16.500 €

2017 - 16.500 €

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany adresu lub konta należy urząd o tym poinformować, dlatego że urząd będzie kierował korespondencję na adres znany w systemie, a zwrot podatku na konto widniejące w systemie urzędu. Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.

 

Procedura zwrotu podatku "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego. Osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Irlandii. Okres oczekiwania na decyzję trwa od 3 do 6 miesięcy, natomiast jest to tylko termin umowny. Decyzja podatkowa przychodzi bezpośrednio do Klientów i widnieje na niej dokładna kwota zwrotu oraz informacje dotyczące konta bankowego. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie rozliczenia deklaracji przez Irlandzki Urząd Skarbowy mogą przychodzić do Klientów pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną, wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji o zwrot podatku na konto.

3. Zwrot podatku.
Po otrzymaniu decyzji podatkowej urząd przelewa zwrot na konto od 4 do 6 tygodni. Zwrot podatku jest wypłacany przez irlandzi urząd skarbowy w formie czeku lub bezpośrednio na konto podatnika. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w terminie jednego miesiąca od daty jej wystawienia.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 

 

 

captcharefresh

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Kalkulator
Dokumenty
Okap AldortaxEksperci w dziedzinie rozliczeń!
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
abi@aldortax.com.pl
GIODO
Nasze zbiory danych osobowych chroni Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Logowanie