• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Chcesz odzyskać podatek z Wielkiej Brytanii? Nie zwlekaj!

Nie musisz nawet wychodzić z domu!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, wykonujemy bezpłatne kalkulacje, które Cię do niczego nie zobowiązują. Wystarczy tylko przesłać nam odpowiednie dokumenty ( lub wypełnić formularz kalkulacje – zwrot podatku z Anglii ).

O zwrot podatku może ubiegać się każdy, kto pracował legalnie w Wielkiej Brytanii ( tj. Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej ), a jego pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Złożenie deklaracji w urzędzie brytyjskim nie jest obowiązkowe. Obowiązek ten mają wyłącznie przedsiębiorcy.

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się:

starP45 - jest wydawane, gdy pracownik kończy pracę. Jeżeli pracownik w trakcie tego samego roku podatkowego rozpocznie pracę u nowego pracodawcy, to powinien oddać mu zaświadczenie P45 otrzymane od poprzedniego pracodawcy, zachowując jedynie jego pierwszą stronę ( Part 1A );

starP60 - jest wydawane każdemu pracownikowi na koniec roku podatkowego. Druk P60 powinien zawierać dane o całorocznych (od 6. kwietnia do 5. kwietnia) zarobkach pracownika uzyskanych zarówno u aktualnego pracodawcy, jak i u poprzednich pracodawców, u których pracował w tym samym roku podatkowym. Zaświadczenie P60 otrzymują pracownicy, którzy na dzień 5. kwietnia są zatrudnieni. Jeżeli ktoś skończy pracę przed tą datą, otrzymuje tylko P45.

 

Co to jest kwota wolna od podatku?

Kwota dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku dochodowego oznacza to, że jeśli dochód brutto podatnika nie przekroczył tej kwoty, to należy się całkowity zwrot podatku, który został potrącany przez pracodawcę.

Kwota wolna od podatku:

10,600 GBP - kwota wolna od podatku 2015/2016

11,000 GBP - kwota wolna od podatku 2016/2017

11,500 GBP - kwota wolna od podatku 2017/2018

11,850 GBP - kwota wolna od podatku 2018/2019

 

Kiedy mogę starać się o zwrot podatku?

O zwrot podatku można starać się nawet w trakcie roku podatkowego, który w Wielkiej Brytanii trwa od 6. kwietnia do 5. kwietnia następnego roku. Warunek: nie będziemy już pracować w Wielkiej Brytanii w rozliczanym roku podatkowym. W innym przypadku rozliczenie można zrobić po dacie 5. kwietnia. Deklaracje podatkowe można składać w brytyjskim Urzędzie Skarbowym za ostatnie 4 lata.

Rok podatkowy

Koniec roku podatkowego

Do kiedy można odzyskać podatek

2015/2016

5 kwietnia 2016

5 kwietnia 2020

2016/2017

5 kwietnia 2017

5 kwietnia 2021

2017/2018

5 kwietnia 2018

5 kwietnia 2022

2018/2019

5 kwietnia 2019

5 kwietnia 2023

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany adresu lub konta należy urząd o tym poinformować, dlatego że urząd będzie kierował korespondencję na adres znany w systemie, a zwrot podatku na konto widniejące w systemie urzędu.

Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.

 

Procedura zwrotu podatku "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę, przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego. Osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Wielkiej Brytanii. Okres oczekiwania na decyzję trwa od 3 do 6 miesięcy, natomiast jest to tylko termin umowny. Decyzja podatkowa przychodzi bezpośrednio do Klienta i widnieje na niej dokładna kwota zwrotu oraz informacje dotyczące konta bankowego. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie rozliczenia deklaracji przez Brytyjski Urząd Skarbowy mogą przychodzić do Klienta pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną, wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji.

3. Zwrot podatku.

Zwrot podatku jest wypłacany przez Brytyjski Urząd Skarbowy najczęściej w formie czeku do realizacji. Jest możliwość otrzymania zwrotu na konto, jednakże musi to być wyłącznie brytyjskie konto bankowe. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w terminie jednego miesiąca od daty jej wystawienia.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 

 

Kalkulator
Dokumenty
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
abi@aldortax.com.pl
Logowanie