• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Chcesz złożyć wniosek o Børnebidrag? Nie zwlekaj!

Nie musisz nawet wychodzić z domu!

 

Kto może złożyć wniosek o Børnebidrag i jakie musi spełniać warunki?

Wniosek o duński zasiłek rodzinny ma prawo złożyć każda osoba, która legalnie pracuje na terenie Danii miniumu 6 miesięcy, ma odprowadzane składki na duńskie ubezpieczenie społeczne oraz jest zarejestrowana w tzw. krajowym rejestrze ( posiada numer CPR ).

Duński zasiłek rodziny nie jest zależny od wysokości osiągniętych dochodów. Jest on przyznawany prawie każdej osobie, która dopełni wszystkich formalności. Wysokość zasiłku zależy od wieku dziecka/dzieci ( im strasze dziecko, tym niższy zasiłek ) oraz od okresu pracy w Danii.

Zasiłek rodzinny wypłacany jest na każde dziecko od urodzenia do ukończenia 18. roku życia. Jeżeli dziecko powyżej 18. roku życia nadal się uczy, to zasiłek i tak mu nie przysługuje.

Wniosek o duński zasiłek rodzinny możemy składać nawet do 3 lat wstecz ( wymagany jest udokumentowany okres pracy ). Duński urząd nadpłaci zasiłek za zaległe miesiące.

 

Wysokość wypłacanego zasiłku rodzinnego z Danii

 

Kwota

Dziecko w wieku do 2 lat

4.470 DKK/kwartał

Dziecko w wieku 3 - 6 lat

3.537 DKK/kwartał

Dziecko w wieku 7 – 14 lat

2.784 DKK/kwartał

Dziecko w wieku 15 – 17 lat

928 DKK/miesięcznie

Duński zasiłek rodzinny wypłacany jest raz na trzy miesiące ( kwartał ). Okres zasiłkowy rozpoczyna się zatem w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku.

Dla osób mieszkających za granicą wysokość wypłacanego zasiłku rodzinnego zależny jest od okresu pracy w Danii.

Wypłacany jest w następującej wysokości:

Okres pracy

Wysokość zasiłku ( % )

Od 6 do 12 miesięcy

25 %

Od 12 do 18 miesięcy

50 %

Od 18 do 24 miesięcy

75 %

Od 24 miesięcy i więcej

100 %

 

Zmiana danych

Każda osoba starająca się lub pobierająca duński zasiłek rodzinny musi informować duński Urząd Udbetaling Danmark o wszelkich zmianach w sytuacji rodzinnej. Należy zgłaszać następujące zmiany:

starzmiana składu rodziny;

starzmiana miejsca zamieszkania;

starseparacja małżonków;

starzawarcie związku małżeńskiego;

starpobyt, praca lub zasiłek w Danii i poza nią;

starinne świadczenia z tytułu utrzymania dziecka;

starzmiana opieki prawnej;

starkoszty utrzymania dziecka;

starzmiana pobytu dziecka.

Niedotrzymanie terminu może równać się z opóźnieniem w wystawieniu decyzji dotyczącej zasiłku rodzinnego lub wstrzymaniem go.

 

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o zasiłek:

starMiędzynarodowy akt małżeństwa.

starMiędzynarodowy akt urodzenia dziecka/dzieci.

starDecyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania zasiłku rodzinnego w Polsce – wydana przez właściwy ROPS.

starZaświadczenie o wspólnym zameldowaniu w Polsce.

starTrzy ostatnie paski wypłaty.

starKopia umowy o pracę.

starFORSKDSOPGORELSE - karta podatkowa.

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany nazwiska – wszystkie dokumenty muszę być podpisane tym samym nazwiskiem, które widnieje na dokumentach z duńskich urzędów.

Ponadto musimy zebrać informacje o dochodach w Polsce lub innych krajach. Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.

 

Procedura wnioskowania o zasiłek "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do wnioskowania. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia wniosku do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę przystępujemy do sporządzenia wniosku o zasiłek rodzinny. Osobiście wysyłamy go do odpowiedniego urzędu w Danii. Okres oczekiwania na decyzję trwa około 12 miesięcy, natomiast jest to tylko termin umowny. Decyzja przychodzi bezpośrednio do Klienta i widnieją na niej dokładne kwoty przyznanego zasiłku. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie przetwarzania wniosku przez Duński Urząd Rodzinny – ATP mogą przychodzić do Klienta pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną. Wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji i przelanie pieniędzy na rachunek bankowy.

3. Wypłata zasiłku rodzinnego.

Po otrzymaniu decyzji urząd przelewa zasiłek w przeciągu od 4 do 6 tygodni na Nemkonto ( zarejestrowany rachunek bankowy w systemie urzędu duńskiego ). Jeśli kwota jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w przeciągu 6 tygodni od daty jej wystawienia.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości wnioskowania o zasiłek rodzinny lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 
captcharefresh

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Kalkulator
Dokumenty
Okap AldortaxEksperci w dziedzinie rozliczeń!
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
abi@aldortax.com.pl
GIODO
Nasze zbiory danych osobowych chroni Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Logowanie