• Zwrot podatku z Belgii

  Sięgnij po swoje pieniądze!!!

 • Zwrot podatku z Holandii

  Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!!!

 • Zwrot podatku z Niemiec

  Pomyśl o sobie i rodzinie!!!

 • Zwrot podatku z Irlandii

  Ciesz się z wysokiego zwrotu!!!

Infolinia Aldortax 77 472 40 24

Zwrot podatku z zagranicy

Get Adobe Flash player

 

Chcesz złożyć wniosek o Kinderbijslag? Nie zwlekaj!

Nie musisz nawet wychodzić z domu!

 

Kto może złożyć wniosek o Kinderbijslag i jakie musi spełniać warunki?

starosoba pracująca legalnie na terenie Belgii lub posiadająca prawo do pobierania belgijskich świadczeń ( np. chorobowe, bezrobotne itp. ),

starosoba prowadząca działalność gospodarczą na terenie Belgii.

Dzieciom w wieku od 18 do 25 roku życia również przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego. Warunkiem jest uczęszczanie do szkoły średniej - wymagane jest minimum 17 godzin lekcyjnych w ciągu tygodnia lub studiujące w szkolnictwie wyższym ( muszą to być studia lub szkoła wyższa ) - wymagane jest minimum 13 godzin zajęć w ciągu tygodnia.

Dzięki koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz prawu swobodnego przemieszczania się na terenie Unii Europejskiej powstają dodatkowe gwarancje otrzymania zasiłku rodzinnego. Dzięki tej koordynacji powstało prawo do zasiłku rodzinnego na dzieci mieszkające w Polsce, przy zatrudnieniu jednego z rodziców w Belgii.

W momencie zatrudnienia lub rozpoczęcia działalności gospodarczej na terenie Belgii można ubiegać się o zasiłek rodzinny dla dzieci mieszkających dalej na terenie Polski. Pracownicy oddelegowani przez polskiego pracodawcę do pracy w Belgii nie mogą pobierać zasiłku.

Bez względu na miejsce pobytu dziecka zasiłek przysługuje jednemu z rodziców lub opiekunowi prawnemu dziecka.

Wniosek o belgijski zasiłek rodzinny możemy składać nawet do roku wstecz. Belgijski urząd nadpłaci zasiłek za zaległe miesiące.

 

Wysokość wypłacanego zasiłku rodzinnego z Belgii

Ilosc dzieci

1. i 2. dziecko

93,93 Euro

3. dziecko

173,80 Euro

4. i więcej dzieci

259,49 Euro

 

Ze względu na wiek dziecka są wypłacane dodatkowe pieniądze:

Ilosc dzieci

6-11 lat

15,73 Euro

12-17 lat

23,95 Euro

18-24 lat

27,60 Euro

Zasiłek jest wypłacany miesięcznie. Według prawa belgijskiego świadczenia wypłacane są matce dziecka.

 

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o zasiłek:

starMiędzynarodowy akt małżeństwa.

starMiędzynarodowy akt urodzenia dziecka/dzieci.

starZaświadczenie o pobieraniu lub o niepobieraniu świadczeń rodzinnych w Polsce.

starZaświadczenie o wspólnym zameldowaniu w Polsce.

starKopia decyzji o przyznaniu belgijskiego zasiłku rodzinnego.

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany nazwiska – wszystkie dokumenty muszę być podpisane tym samym nazwiskiem, które widnieje na dokumentach z belgijskich urzędów.

Ponadto musimy zebrać informacje o dochodach w Polsce lub innych krajach. Niezbędna jest również historia naszego zatrudnienia, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa i adres pracodawcy.

 

Procedura zwrotu podatku "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do wnioskowania. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia wniosku do otrzymania decyzji.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę przystępujemy do sporządzenia wniosku o zasiłek rodzinny. Osobiście wysyłamy go do odpowiedniego urzędu w Belgii. Okres oczekiwania na decyzję trwa od 6 do 9 miesięcy, natomiast jest to tylko termin umowny. Decyzja przychodzi bezpośrednio do Klienta i widnieją na niej dokładne kwoty przyznanego zasiłku. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie przetwarzania wniosku przez Belgijski Urząd Rodzinny - Famifed mogą przychodzić do Klienta pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną. Wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji i przelanie pieniędzy na rachunek bankowy.

3. Wypłata zasiłku rodzinnego.

Po otrzymaniu decyzji urząd przelewa zasiek na konto od 4 do 6 tygodni. Jeśli kwota jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w terminie jednego miesiąca od daty jej wystawienia.

 

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości wnioskowania o zasiłek rodzinny lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje się o wiele prostsza.

 

Skorzystaj z naszych usług!

 

captcharefresh

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Kalkulator
Dokumenty
Okap AldortaxEksperci w dziedzinie rozliczeń!
Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych
abi@aldortax.com.pl
GIODO
Nasze zbiory danych osobowych chroni Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Logowanie