Postanowiłeś zakończyć przygodę w Szwecji i zdecydowałeś się powrócić do kraju? Pamiętaj o zmiane swoich danych w systemie urzędowym!

 

Rozpoczynając pracę w Szwecji jesteśmy zobligowani do zarejestrowania się w urzędzie skarbowym w celu wyrobienia numeru podatkowego. Wtedy również podajemy w różnych urzędach wiele swoich danych, jak adres zamieszkania, dane swojego współmałżonka, dzieci. Podczas składania deklaracji podatkowej przekazujemy do urzędu szwedzkiego numer konta bankowego w celu otrzymania zwrotu nadpłaty podatku.

Jednakże gdy zmieniamy adres zamieszkania, numer rachunku bankowego bądź inne istotne dane, które są ważne dla urzędu szwedzkiego, to nie zawsze się nad tym zastanawiamy.

 

Pamiętajmy o spójności danych, które przekazujemy

Zawsze musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. W przypadku zmiany adresu lub konta należy urząd o tym poinformować, dlatego że urząd będzie kierował korespondencję na adres znany w systemie, a zwrot podatku lub innych świadczeń na konto widniejące w systemie urzędu.

 

Procedura "Krok po kroku"

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty do pobrania" można pobrać komplet dokumentów niezbędnych do starania się o usługi dodatkowe ze Szwecji, jak zmiana adresu, rejestracja konta w systemie urzędu. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja, jakie dokumenty należy do nas dostarczyć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wysyłamy dokumenty również na e-maila oraz za pośrednictwem poczty polskiej bezpośrednio do domu. Dokumenty można również uzyskać we wszystkich naszych oddziałach w całej Polsce.

2. Od sporządzenia druków do zmiany danych w systemie.

Odeślij do nas podpisane dokumenty, wtedy my zajmiemy się resztą. W momencie gdy posiadamy komplet dokumentów oraz opłaconą usługę, przystępujemy do jej realizacji. Osobiście wysyłamy odpowiednie druki do urzędu w Szwecji i kontaktujemy się telefonicznie w celu potwierdzenia zmiany adresu, numeru rachunku w systemie urzędu szwedzkiego.

 

To takie proste! Skorzystaj z naszych usług!